Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

4 trafikantë droge në kërkim, dyshohet se fshihen në Shqipëri (Foto)

Postuar: 12/09/2018 - 14:09

Detektivët britanikë që shkatërruan një bandë droge me bazë në Bournemouth janë në kërkim të katër personave që janë pjesë e të njëjtit hetim, i cili zgjati një vit. Një prej të kërkuarve është shqiptar, me emrin Daut Danaj, 39 vjeç.

Gjashtë anëtarë të bandës, përfshirë edhe kreun e saj, u dënuan me burg javën e kaluar nga Gjykata e Kurorës në Bournemouth. Katër të tjerët u arrestuan nga policia në harkun e disa muajve, nga shtatori 2016 deri në janar 2017, por u lanë në hetim në gjendje të lirë, pasi paguan garancinë.

Megjithatë, asnjë prej tyre nuk u paraqit në gjyq, duke u larguar jashtë vendit dhe policia britanike beson se ata fshihen në Spanjë e Shqipëri.

Danaj është përshkruar në njoftimin e policisë si rreth 1.8 m i gjatë, trupmadh e me flokë të shkurtër ngjyrë kafe. Përveç Danajt, në kërkim janë edhe anglezët Jordan Phillips, 28 vjeç, Lawrence Windle, 29, dhe Lloyd Stokes, 32, të gjithë të akuzuar për shitje të drogave të forta, kryesisht kokainë.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 21

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2018 - 12:27

Banorët e Unazës së Re e kanë mbyllur protestën e tyre përpara Kuvendit, nën thirrjet ‘Shtëpitë do t’i mbrojmë me gjak! Shtëpitë do t’i mbrojmë me gjak”.

Postuar: 22/11/2018 - 12:16

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka shkuar mesditën e sotme në Spitalin e Traumës në Tiranë pë

Postuar: 22/11/2018 - 12:14

Një vajzë në qytetin e Elbasanit është rrëmbyer me dhunë nga një person i cili e ka futur në një

Postuar: 22/11/2018 - 11:59

Ministria e Mbrojtjes dhe Ushtria shqiptare kanë ekspozuar ditët e fundit disa prej aseteve të ty

Postuar: 22/11/2018 - 11:54

Prokurori i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Shpëtim Kurti është njëherazi kandidat për Kë

Postuar: 22/11/2018 - 11:48

Banorët e Astirit po protestojnë para ambienteve të jashtme të Kuvendit, duke kërkuar që të takoj