BREAKING NEWS

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste
x

Aktualitet

46-vjeçari në Dibër rrihte gruan dhe e kërcënonte se do ta vriste me automatik, ndërhyn menjëherë policia

46-vjeçari në Dibër rrihte gruan dhe e kërcënonte se

Një 46 vjeçar është prangosur pas dhunës dhe kanosjes së ushtruar ndaj bashkëshortes së tij.

E. P., banues në Dibër, iu gjet në banesë një armë zjarri automatik dhe disa fishek, me të cilën dyshohet se kërcënonte për vrasje bashkëshorten e tij.

Sakaq u bë i mundur arrestimi i tij në kohë, duke parandaluar kështu një krim të mundshëm familjar.

Materialet procedurale do ti referohen Prokurorisë Dibër për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, “Dhunë në familje”.