BREAKING NEWS

Kush e kërcënoi dhe kanosi SPAK-un? Vjen paralajmërimi i fortë i SHBA-së, ja çfarë pritet të ndodhë në vijim

Kush e kërcënoi dhe kanosi SPAK-un? Vjen paralajmërimi i
x

Aktualitet

5 ditë i infektuar me koronavirus, përkeqësohet gjendja e mjekut anestezist tek 'Shefqet Ndroqi' (EMRI)

5 ditë i infektuar me koronavirus, përkeqësohet gjendja e mjekut

Mjeku Alban Hatibi prej ditësh është i konfirmuar si i prekur me COVID-19. Mësohet se sot gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe ai është shtruar në reaminacion.

Hatibi ishte konfirmuar pozitiv me koronavirus, pas testit të kryer disa ditë më parë dhe gjendja e tij ka qenë e qëndrueshme.

Mjeku është pjesë e bluzave të bardha tek spitali “Shefqet Ndroqi” i specializuar si anestezist-reanimator. Hatibi nuk është mjeku i parë që preket nga COVID-19 në Shqipëri, më herët pozivitë kanë rezultuar dhe Roland Xhaxho, Dhimitër Kraja etj, dhe virusi i mori jetën dhe mjekut Arjan Pushi.