Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

5 viktima vetëm në 12 ditët e para të gushtit, detaji çfarë kanë të përbashkët këto vrasje me njëra-tjetrën

Postuar: 13/08/2019 - 19:57

Pa kaluar ende dy javë nga muaji gusht në vend janë shënuar pesë vrasje. Në tri raste prej tyre, mënyra e ekzekutimit tregon për vrasje të stilit mafioz.

 
Më 1 gusht, u ekzekutua në qendër të qytetit të Durrësit, Feriz Bardhi. I riu me origjinë nga Tropoja u qëllua me breshëri para vilës që sapo kishte blerë. 39-vjeçari ishte person me të kaluar kriminale, pasi ishte arrestuar në Itali me kokainë.
 
Një ditë pas kësaj ngjarjeje, tre persona mbetën të plagosur me armë pas një konflikti në Elbasan, ku shkak dyshohet një borxh i pakthyer.
 
Ndërsa më 6 gusht, në Vlorë u vra në një lokal në plazh, pronari i biznesit, Arben Beqiraj, si dhe u plagos djali dhe një kushëri i tij.Më 8 gusht, në Selenicë u gjet i ekzekutuar me 7 plumba pistolete Dilaver Tozaj, i njohur edhe me emrin Nikola Ikonomi. Ai rezultonte person i dënuar për trafik droge dhe dyshohet se ngjarja ka lidhje me prishjen e pazareve.
 
Kurse një ditë më parë, janë shënuar dy vrasje.Mëngjesin e 12 gushtit, në afërsi të Fierit, u gjet i vrarë me thikë dhe i hedhur në kanal Florian Selimi, 23 vjeç.
Po në të njëjtën ditë, në qendër të Rrëshenit u vra Armando Gjini, i njohur edhe me ermin Tonin Gjini.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 11:43

Pas seancës së djeshme dëgjimore, KLP ka renditur Olsian Çelën të parin në listën që do i dërgohet Parlamentit për votim. Arta Marku renditet e dyta.

Postuar: 14/11/2019 - 11:22

Pasi Arta Vorpsi është betuar te noterja si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar Tedi Blush

Postuar: 14/11/2019 - 11:19

Pasi sfidoi hapur presidentin Meta duke u betuar tek noterja si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, A

Postuar: 14/11/2019 - 11:16

Komisionet Parlamentare ditën e sotme do të fokusohen tek projekt 'Buxheti 2020' që

Postuar: 14/11/2019 - 11:05

Bibloteka e qytetit të Vlorës ditën e sotme është përfshirë nga flakët e zjarrit, ku rrezikoheshi

Postuar: 14/11/2019 - 10:57

Pasi presidenti Ilir Meta ka deklaruar se nuk do ta thërrasë për të kryer procesin e dhënies së d

Postuar: 14/11/2019 - 10:55

Punonjësit Ujësjellësit në Tiranë kanë nisur të marrin masat për shmangien e bllokimit të pusetav