BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Aktualitet

6 dronë Bayraktar në Shqipëri, gazetari i njohur habit me shifrat dhe zbulon vlerën maramendëse e tyre 

6 dronë Bayraktar në Shqipëri, gazetari i njohur habit me shifrat

Në Shqipëri do të vijnë dronët e quajtur Bayraktar. Gazetari Lavdrim Lita than ë një intervistë për Euronews Albania se do të vijnë 6 të tillë, vlera e të cilëve shkon në 10 milionë euro.

Ai sqaroi se është sekrete forma e përdorimit të këtyre dronëve apo koha e përdorimit që nga momenti që vijnë në Shqipëri, por u shpreh se patenta e tyre është autentike.


“Do të thotë që këto dronë nuk mund të luftojnë kundër vendit të tyre dhe në një luftë hipotetike Shqipëri-Turqi këto dronë nuk mund të luftojnë kundër Turqisë, apo nëse ne blejmë dronë amerikanë, në një rast hipotetik lufte Shqipëri-SHBA këto dronë nuk mund të përdoren kundër SHBA. Kjo është patenta. Vlen për çdo lloj droni, është teknologjia e tij,” – u shpreh Lita.