BREAKING NEWS

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas ‘bombën’, zbulon emrat e vrasësve të Remzi Hoxhës, mes tyre edhe figura të rëndësishme politike (FOTO)

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas
x

Aktualitet

6 mijë euro për të liruar një të burgosur, GJKKO prangos burrin e gjyqtares Margjeka dhe dy të tjerë, avokati tregon prapaskenat: Vendimi u mor jashtë dyerve të gjykatës

6 mijë euro për të liruar një të burgosur, GJKKO

GJKKO ka dhënë vendimin për gjyqtaren Mimoza Margjeka, e cila dyshohet se ka kryer korrupsion, bashkë me bashkëshortin e saj dhe avokatin Demiraj.

Mësohet se Margjeka do të merrte 6-10 mijë euro për lirimin e një burgosur. Unë gjej në hetim është edhe bashkëshorti i gjyqtarëve, Arben Cara si dhe avokati Skënder Demiraj.

Për gjyqtarët Margjeka si dhe për avokatin Demiraj është marrë në shitje "arrest shtëpie". Prandaj për bashkëshortin e saj Arben Cara, Neiton Balin dhe Klaudio Zhilla në arrest me burg.është marrë vendimi "arrest me burg".

Në seancën gjyqësore Margjeka ka thënë se kurrsesi bashkëshorti i saj nuk ka punuar si sekser dhe nuk ka marrë asnjëherë lekë pasi është një person i ndershëm. Madje kur dikush i dilte në rrugë dhe i thoshte se kishte një gjyq me gruan e tij, ai si jepte si dorën.

"Seanca zgjati shumë , pati rrethana të reja, vendimi është marrë jashtë kësaj gjykate, Shkoni pyesni në SPAK, akuzohet për një shumë parash që nuk është sekuestruar. Nuk ka çështje. Ky proces nuk është ligjor. Kjo është pjesë që dëshmon se procesi ka ngarkesë tjetër jo ligjore. Çështja nuk ka prova, është marrë në mënyrë unanime nga 3 anëtarë, dhe procedohet vetëm një prej tyre", u shpreh avokati

Më të lexuarat