BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Aktualitet

"600 mijë euro shërbime çlodhjeje"/ Tedi Blushi bën denoncimin për këtë ministri: Skandali qëndron në...

"600 mijë euro shërbime çlodhjeje"/ Tedi Blushi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi denoncoi në studion e Euronews Albania se Ministria e Mbrojtjes pritet të shpenzojë 600 mijë euro për shërbime çlodhjeje për strukturat në varësi.

“Skandali qëndron se në këtë kohë krize. Qeveria po vazhdon të bëjë shpenzimet e luksit, me tenderin e fundit të Ministrisë së Mbrojtjes, lidhur me një shërbim për aktivitet çlodhjeje për strukturat në varësi të ministrisë. Në këtë periudhë krize, ministri Peleshi ka ndërmend të shpenzojë 600 mijë për shërbime çlodhjeje. Kjo nuk ka logjikë”, u shpreh ai.

Blushi nënvizoi se tenderët fitohen nga klientë të qeverisë dhe se fituesi i tenderit të ministrisë së Mbrojtjes do të jetë një mik i Niko Peleshit.