BREAKING NEWS

Rama spastrime në PS, përzë rreth 25 deputetë, nga Bushati e Angjeli, te Ulqini, Velaj e Shameti, Majko, Xhafaj e Kodheli jashtë zonës së sigurt, ja kush ikën e kush vjen

Rama spastrime në PS, përzë rreth 25 deputetë, nga Bushati e
x

Aktualitet

A do të ketë ashpërsim të masave kundër Covid-19? zv.ministja Tomini: Jemi në transmetim komunitar, karantina do të jetë...

A do të ketë ashpërsim të masave kundër Covid-19?

“Karantina do jetë guri i fundit përkundrejt shtrëngimit të masave. Duhet të jemi të përgjegjshëm për zbatimin e masave”, kështu është shprehur ekspertja e komitetit teknik dhe zv.ministja  e Shëndetësisë Eugena Tomini.

Tomini tregon se 16 raste në vend janë konfirmuar të riinfektuar nga koronavirusi.

Në 25 shkurt, përfundon afati i masave të vendosura nga komiteti i ekspertëve. Ditën e mërkurë pritet mbledhja dhe vendimet e radhës. Mësohet se nuk priten masa shtesë dhe as ashpërsimi i mëtejshëm i kufizimeve.