BREAKING NEWS

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e Durrësit, kapet sërish lëndë narkotike në të njëjtin konteiner, e treta herë brenda korrikut

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e
x
BREAKING NEWS

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme: Shqiptarët po presin!

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak
x
BREAKING NEWS

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e 24 orëve të fundit: Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja u shënuan

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme mes Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet
x
BREAKING NEWS

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës në Tiranë. Zbardhet çfarë u vendos

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës
x
BREAKING NEWS

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i surprizon të gjithë në Samitin e Shkupit, ‘thumbon’ Zaevin dhe ‘shigjeton’ ashpër Albin Kurtin: Të ndarë jemi të vegjël!

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/ Rëndohet bilanci, humb jetën 30-vjeçari dhe plagosen rëndë tre persona të tjerë. Zbardhet shkaku i konfliktit mes kushërinjve

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/
x

Aktualitet

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e

Shefi i Urgjencës Skënder Brataj thotë se masat do të vijojnë të lirohen por nuk do të hiqen fare.

"Do vazhdohet çdo dy javë me lirim masash, por unë do të isha më I kujdeshëm. Por nuk mendoj që është e  këshillueshme heqja komplet e masave në këtë moment", deklaron Brataj.

Brataj i druan mutacionit Delta të koronaviursit se mund të kthejë pas në shtator.

"Varianti Delta për fat të keq ka marrë përhpje. Sidomos Anglia, Portugalia, Rusia, janë në gjendje kritike le të themi. Është zbuluar edhe në Itali dhe Maqedoninë e Veriut. Për fat të mirë kemi verën që është aleati jonë", thekson ai.

Në lidhje me lejimin e muzikës nëpër lokale përtej orës 24 Brataj shpjegon se kjo nuk lidhet vetëm me covid por me faktin se lokalet janë në zona të banuara dhe muzika shndërrohet në shqetësim për banorët e zonës.

Në 1 korrik ora policore zhvëndoset nga ora 24 .00 deri në 6 të mëngjesit dhe nisin të funksionojnë aktivitet kulturore me 30 % të kapacitetit .