BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i sigurisë zbardh skenarin për Veriun e Kosovës

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i
x
BREAKING NEWS

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e pëson keq 38-vjeçari

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’ në akuza të rënda: Si krimineli në vendin e krimit! E pritën ashtu si ai e meriton

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet kreu i PD Krujë, ‘shpërthen’ ashpër ndaj Berishës: Nuk fitohet me aleat Ilir Metën dhe me armik SHBA-të

Nuk përmbahet kreu i PD Krujë, ‘shpërthen’
x
BREAKING NEWS

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Policia dhe FNSH aksion ‘blic’ në Nikël, 100 efektivë dhe dronë vihen në lëvizje

Çfarë po ndodh? Policia dhe FNSH aksion ‘blic’ në
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata/ Rusia kërcënon Britaninë: Nëse furnizoni Ukrainën me armë...

Tensionohet situata/ Rusia kërcënon Britaninë: Nëse
x
BREAKING NEWS

Mbetet mister vdekja e 4 rusëve në Golem, Prokuroria merr vendimin e papritur

Mbetet mister vdekja e 4 rusëve në Golem, Prokuroria merr vendimin e
x

Aktualitet

A do të arrstohet Ahmetaj? Ish-prokurori plas 'bombën': Ja faktet

A do të arrstohet Ahmetaj? Ish-prokurori plas 'bombën': Ja

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci, foli në studion e emisionit Review në Euronews Albania në lidhje me hetimet e kryera nga SPAK në lidhje me përfshirjen e ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj në çështjen e inceneratorëve.

Beci theksoi se veprimet e bëra nga prokuroria me kontrollin dhe sekuestrimin e banesave tregojnë se hetimi ka avancuar dhe akuza është drejt vendimit për të arrestuar apo jo ish-zëvendëskryeministrin.

“Fakti që është ushtruar një kontroll banese, fakti që është vendosur sekuestro preventive, fakti që janë nisur letërporositë, tregon që janë mbledhur prova konkrete, të dhëna konkrete, që mund të ketë dyshime të arsyeshme për shkelje të ligjit nga ana e zëvendëkryeministrit.

Të gjitha këto rezltojnë në problemin që Prokuroria e Posaçme ka avancuar së tepërmi në këtë hetim dhe është pothuajse në vendimin që një prokuror duhet të marrë, të caktojë masën e sigurisë për Ahmetaj. E thënë më thjeshtë të arrestohet apo jo”, tha Beci.