BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Aktualitet

A do të ketë reshje shiu? Meteorologu Hakil Osmani zbulon çfarë pritet të ndodhë me motin në javën e parë të Tetorit

A do të ketë reshje shiu? Meteorologu Hakil Osmani zbulon

Meteorologu Hakil Osmani ishte këtë të hënë në “Good Morning Albanians”, ku foli për parashikimin e javës së parë të tetorit.

Sipas tij edhe këtë javë moti do të jetë i ngrohtë, madje do ketë temperatura më të larta se sa temperaturat që ka vjeshta zakonisht.

“Në fakt kjo javë parashikohet të jetë në dominimin e motit të qendrueshëm gjatë paraditeve do të kemi intervale të gjata me kthjellime, ku më të dukshme pritet të jenë në ultësirën perëndimore, ndërsa në zonat malore, pritet të kemi kalime vranësirash, të cilat do bëhen disi më të dukshme në pjesët e dyta të ditës, por nuk rrezikohet nga rreshjet. Pothuajse gjithë kjo javë do të jetë në mbizotërimin e motit  të qendrueshëm.

Edhe pse jemi në muajin e dytë të vjeshtës temperaturat në orët e mesditës do të jenë të larta rreth vlerave 29-30 gradë  celsius. Sa i përket parametrit të erës, do kemi një erë e cila nuk do jetë e ndjeshëm. do ndihet në orët e para të mëngjesit, ku në zonat malore do jenë temperaturat 9- 10 gradë celsius, ndërsa në ultësirën perëndimore do të kemi vlera në 15-16 gradë celsius, duke u afruar shumë pranë vlerave normale”,-tha Hakil Osmani, ndërkohë që shtoi se në mesditë vlerat do jenë 4 apo 5 gradë më të larta se ç’duhet të jenë në vjeshtë.