BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Aktualitet

A do të vijë në Shqipëri cikloni i cili po shkakton stuhi të fuqishme në Itali? Ja çfarë thonë sinoptikanët: Ky është parashikimi i motit deri në fillim të nëntorit

A do të vijë në Shqipëri cikloni i cili po shkakton stuhi

Cikloni i fuqishëm i cili po shkakton stuhi mjaft të fuqishme lokale në Italinë jugore dhe jugperëndimore nuk pritet të arrijë në territoret tona ngase do të pengohet nga masat e fuqishme anticiklonike me origjinë nga Azoret të cilat po zhvillohen në Evropën Qendrore dhe lindore duke penguar lagështinë e Mesdheut të arrijë në trojet tona.

Sipas ecurive aktuale në rajonin tonë nuk priten reshje atmosferike deri në fillim të muajit nëntor, kur mund të kemi dobësimin e masave ajrore anticiklonike dhe depërtimin e masave të lagështa ajrore ciklonike të cilat eventualisht mund të na sjellin reshje të reja atmosferike.

Pra, para nesh do të ketë disa ditë vjeshte me netë dhe mëngjese të ftohta dhe ditë relativisht të ngrohta./Meteoballkan