BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Aktualitet

A është normale përfshirja e Erion Veliajt në përplasjet me Armand Dukën? Dritan Shakohoxha e thotë troç në mes të emisionit dhe zbulon planin e tij

A është normale përfshirja e Erion Veliajt në

Përfshirja e Erion Veliajt për Shakohoxhën është krejtësisht normale, pasi ai nuk vjen si kryetar bashkie, por si aksioner i klubit të Tiranës. Madje ai shton për emisionin ‘Shqipëria Live’ se kjo, po përdoret nga Armand Duka si tentative për t’u justifikuar çdo moment humbës.

“Unë jam kandidat me muaj që vrapoj në çdo fushë, kam shkuar vetëm. Kam patur vetëm një asistent, asnjë nga njerëzit e Politikës. Duka është zgjedhur me votat e nënkryetarëve të bashkive gjithmonë. Nëse vjen më 2 mars kryetari i Bashkisë Pukës nga ndryshon Veliaj. Këto janë tentative për t’u justifikuar çdo moment humbës. FSHF bën manipulime dhe shkon në çdo studio", tha ai.

Në vend që kandidatët të prezantojnë planin e tyre gjatë fushatës, vëmendja ka shkuar të manipulimi që po tentohet të bëhet. Shakohoxha prezantoi disa pika të planit të tij, ku është shprehur se fokusin do e vendosë te futbolli amator.

"Qëllimi që të rindez ovacionin e futbollit, s'ka fusha për fëmijët e vegjël, futbolli amator është parësor, do të rikthejmë ndershmërinë e lojës, t'i bëj klubet e pavarura ekonomikisht, e të mos varen vetëm nga Federata, të ketë federata rajonale dhe jo shoqata, Kavaja, Lushnja, të dalin në vete, te shoqata e Lezhës është edhe ekipi i Bajram Curri dhe Kukësit, do i jap një vëmendje futbollit të femrave, t'i çoj paratë e FIFA-s me të vërtetë aty, Futbolli i femrave është i papërfaqësuar në asnjë shkallë të shoqatave apo të asamblesë, të ndryshoj futurën e shkollës ë trajnerëve, asnjë euro për shkollimin e trajnerëve jashtë territorit të vendit, ka ardhur momenti që Shqipëria të ketë një trajner shqiptar", përfundoi  Shakohoxha.

Më të lexuarat