BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Aktualitet

A është tërhequr me të vërtetë Vuçiçi? Eksperti i Forcave të Sigurisë zbulon sa trupa ndodhen në kufi

A është tërhequr me të vërtetë

Ish-komandanti i Forcave të Sigurisë së Kosovës, Kadri Kastrati, foli në lidhje me situatën në Veri të Kosovës dhe reagimin e ndërkombëtarëve.

Në një intervistë televizive ai theksoi se forcat serbe të armatosura janë larguar, por që jo të gjithë.

Sipas tij janë rreth 4-5 mijë trupa që kanë mbetur në pozicionet që kanë qenë.

“Presioni apo kërcënimi i SHBA ishte i qartë. Vuçiç për shkak të frikës ka urdhëruar që forcat e saj të armatosura të largohen në drejtim të bazave të tyre dhe sipas informacioneve që kemi janë larguar por jo në tërësi. 4-5 mijë trupa kanë mbetur në pozicionet që kanë qenë dhe më herët.

Serbia nuk guxon të përgatis një sulm të tillë, por Serbia është e interesuar që brenda Kosovës të ngrejë një konflikt. Kjo u pa me aktin apo sulmin terrorist që bëri të dielën, ku u futën me tanke në Kosovë. Kanë pasur qëllim  të bëjnë një masakër dhe fajin të jua lënë forcave të Kosovës. Sipas informacioneve që kemi ka pasur dhe grupe të tjera”-tha ai.