BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Aktualitet

A ka shfaqur pendesë për sulmin ndaj Berishës dhe a ka qenë nën efektin e drogës? Prokuroria vihet në lëvizje, ja çfarë sekuestron

A ka shfaqur pendesë për sulmin ndaj Berishës dhe a ka qenë

E ndërsa mëngjesin e së premtes pritet të zhvillohet seanca për caktimin e masës së sigurisë ndaj të riut Gerti Shehu, që goditi me grusht, ish kryeministrin Berisha, prokuroria vijon mbledhjen informacioneve për 31-vjeçarin.

Burime bëjnë me dije se prokuroria ka dorëzuar në laboratorin e policisë shkenore monstra për të parë nëse Shehu, ditën që shkaktoi incidentin e rëndë ka qenë apo jo nën efektin e lëndëve narkotike.

Gjithashtu, Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar kartelat mjekësore të 31-vjeçarit. Hetuesit pritet të verifikojnë edhe qëndrimin e familjarëve të Shehut që pretendojnë se ai kurohej prej 5 vitesh për çregullime psikotike që është konfirmur edhe nga mjeku psikiatër Sadik Lala . Mësohet se gjatë marrjes në pyetje në ambientet e spitalit të traumës, Shehu nuk ka shfaqur pendesë për goditjen ndaj Berishës.

Dosja e 31-vjeçarit ka mbërritur në Gjykatën e Tiranës ku të premten, pritet që të zhvillohet seanca për masën e sigurisë ndaj tij.

Aktualisht ai ndodhet në Spitalin e Traumës në Tiranë, ku po mjekohet pas goditjeve që mori nga mbështetësit e Berishës, pasi ai kreun sulmin fizik ndaj ish-kryeministrit. Nëse mjekët nuk japin leje të largohet nga spitali, atëherë masa e sigurisë do t’i komunikohet në ambientet e spitalit. Gerti Shehu akuzohet për goditje për shkak të detyrës dhe plagosje me dashje.