BREAKING NEWS

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks Nikës, Hekuran Dedës dhe 6 të plagosurve, ja provat tronditëse të policisë në prokurori

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks
x

Aktualitet

A ke frikë? Do të marrë sot vaksinën anti-COVID, flet infermierja shqiptare

A ke frikë? Do të marrë sot vaksinën anti-COVID, flet

Sot është dita e katërt e vaksinimit në vendin tonë kundër COIVD-19. Mjekët dhe infermierët kanë qenë ata që e kanë përfituar të parë këtë vaksinë dhe më pas policët dhe të moshuarit mbi 75-vjeç.

Një infermiere që do të vaksinohej sot është pyetur nëse ka frikë që po e ndërmerr këtë hap.

Ajo shprehet se: Nuk kam përse të kem frikë pasi vaksina është e sigurt, çdo vaksinë ka efekte anësore edhe vaksina e gripit ka ndonjë efekt sado të vogël por kjo nuk do të thotë që të kemi frikë.

Vaksina është vetmja rrugë për të prishur zinxhirin e infektimit kundër Covid 19 dh të mund të kthehemi në jetën tonë të mëparshme”, shprehet infermierja.

Më të lexuarat