BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Aktualitet

A mund të dalë një tjetër listë e pagave? Avokati i njohur paralajmëron se skandali mund të thellohet: Ja çfarë pritet

A mund të dalë një tjetër listë e pagave? Avokati i

Avokati Redi Lamaj foli në lidhje me dënimin me shërbim prove të katër zyrtarëve të cilët akuzohen për nxjerrjen e pagave të shqiptarëve vitin e kaluar.

I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai nuk përjashtoi mundësinë se mundtë dalin dhe të dhëna të tjera.

Sipas tij askush nuk na ka dhënë garanci që të dhënat tona janë të sigurta.

“Ka ndodhur që disa raste që janë shumë të rëndësishme për median kanë kaluar në dënime të ulëta dhe janë zhbërë. Ajo që po diskutojmë sot pas dy javësh do të harrohet si çështje. Nuk ka përgjegjësi institucionale nëse kjo do të ndodh në  të ardhmen. Mund të ndodh një publikim tjetër. Ky është një fenomen  që ka ndodhur dhe më para. Kanë  dalë të dhëna që nuk duhet të nxirren në asnjë rast. Nga kjo përfitojnë dhe të tjerët, si në  rastin e iranianëve. Pjesa e daljes së pagave dhe pjesa e ndërhyrjes së iranianëve janë  dy gjëra të ndryshme”-tha ai.