BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Aktualitet

A mund të shpallet i pafajshëm Tahiri? Ja deklarata e fortë e avokatit të njohur

A mund të shpallet i pafajshëm Tahiri? Ja deklarata e fortë e

Avokati Jordan Daci komentoi në emisionin Review në Euronews Albania, mundësitë që Gjykata e lartë të shpallë të pafajshëm ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Daci tha se nëse Tahiri arrin të provojë përmes provave se është i pafajshëm atëherë ai duhet të marrë patjetër pafajësinë.

Por për një vendim të tillë duhet të vendosë vetëm Gjykata, pa presione, theksoi avokati.

“Unë biles shpresoj që po është i pafajshëm dhe kjo është mbi bazën e provave patjetër që duhet të marrë pafajësi, sepse nuk mund të jemi idiotë që të themi që një njeri i pafajshëm të dënohet. Unë shpresoj që për të mirën e tij dhe të shoqërisë ta marrë pafajësinë nëse ai me të vërtetë mendon dhe e provon. Kjo varet pastaj se çfarë do të vendosë gjykata.

Presioni në rastin e Tahirit do të jetë më i vogël se në rastet e tjera. Unë presionin e kam problem tek një njeri që s’ia bën dot hallin. Presioni në rastin e Saimir Tahirit, mundësia për t’u mbrojtur janë shumë herë më të larta se një qytetar i zakonshëm. Kjo nuk është mirë as në njërin rast, as në tjetrin”, tha Daci.

Më të lexuarat