BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Aktualitet

A mund të transferohet në SPAK dosja e Aleks Nikës? Vrasja e bujshme në mes të bulevardit në 21 janar, Arben Kraja zbulon kush e ka ‘në dorë’ këtë lëvizje

A mund të transferohet në SPAK dosja e Aleks Nikës? Vrasja e

Kreu i Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Arben Kraja është thirrur për të dëshmuar në Komisionin e Ligjeve. Kraja ka paraqitur raportin për vitin 2021 të institucionit që ai drejton, ndërsa iu përgjigj pyetjeve të deputetëve.

Deputeti i PS, Plarent Ndreca e pyeti Krajën nëse ka mekanizma ligjorë që dosja e vrasjes së Aleks Nikës në 21 janar të transferohet te SPAK. Kraja tha se është Prokuroria e Tiranës që duhet të bëjë fillimisht vlerësimin.

“Kur një procedim penal është pranë një procedurë që është ajo kompetentë për ta vlerësuar çfarë ka në dosje. Nëse vlerëson se nuk është kompetencë e saj, pastaj i dërgohen aktet prokurorisë tjetër. Në këtë rast është SPAL, i cili i vlerëson. Kjo është zgjidhja që i ka dhënë kodi i procedurës penale”, shpjegoi kreu i SPAK.