BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Aktualitet

A transmetohet koronavirusi nëpërmjet ujit në det? Mjeku i njohur shqiptar publikon studimin që duhet ta lexojnë të gjithë

A transmetohet koronavirusi nëpërmjet ujit në det? Mjeku i njohur

Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti këtë herë, duke iu referuar studimeve të fundit të Institutit Francez për Shkencat Oqeanike, shkruan se nuk është gjetur gjurmë të koronavirusit as në ujin e detit dhe as në molusqe.

Ai këshillon që të lahemi në det.

Postimi i mjekut Alimehmeti

IFREMER – Instituti Kombetar i Frances per Shkencat Oqeanike – nuk gjen gjurme te koronavirusit as ne ujin e detit dhe as ne molusqe.

Qe ta kemi te qarte, DETI NUK E PERHAP KORONAVIRUSIN!

Pse molusqet jane te rendesishme ne studim?

Sepse ushqehen permes filtrimit te ujit te detit.

Ne ujerat detare derdhen ujerat e zeza qe permbajne virusin.

Nese ky virus do te mbijetonte ne det, atehere prova behet pikerisht te molusqet qe sherbejne si akumulues biologjike!

Forca miq!

Lahuni ne det, argetohuni vete dhe lironi femijet!.