Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Abuzuan me regjistrimin e pronave, arrestohen 6 zyrtarët e Hipotekës në Kavajë

Postuar: 14/11/2017 - 12:23

Gjashtë punonjës të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Kavajë u arrestuan, pasi kanë abuzuar me regjistrimin e pronave.

Sipas burimeve të policisë në pranga kanë rënë shtetasit: Artan Kazazi, Behxhet Pjeci, Nezir Lecini, Andi Gjeci, Aida Kollcaku, Ilir Kaja dhe Dashamir Cullhaj të cilët akuzohen se kanë tjetërsuar pronat publike në këmbim të parave. 

Mësohet se përfituesi i pronës është identifikuar nga policia dhe pritet të merret në pyetje nga policia. Akuza që rëndon ndaj gjashtë të arrestuarve është ajo e falsifikimit të dokumenteve dhe tjetërsimit të pronave publike dhe nëse këto akuza do vërtetohen, ata rrezikojnë deri në 15 vite burg.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2017 - 21:22

Një i burgosur me inicialet T. D., është dhunuar nga punonjësit e sigurisë në Fier.

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka reaguar në lidhje me denoncimin për dhunë që është bërë nga nëna e të burgosurit.

Deklarata e Komitetit Shqiptar të Helsinkit:

Postuar: 17/11/2017 - 20:12

Këshilli i Lartë i Drejtësisë gjatë mbledhjes së sotme pezulloi nga detyra gjyqtarin Shkëlqim Miri, ndërkohë shkarkoi nga detyra gjyqtarin e Elbasanit, Qani Hasa, për shkak të d

Postuar: 17/11/2017 - 19:50

Zbardhen detaje rreth aksidentit që ndodhi pasditen e kësaj të premteje në fshatin Bërsnik në Gramsh, ku mbetën të plagosur 8 persona.

Postuar: 17/11/2017 - 19:28

Policia në bashkëpunim me banorët e zonës ka gjetur gomonen e vjedhur një ditë më parë në fshatin Iljaz në banesën e Ll. N., në pronësi të personit me iniciale J.

Postuar: 17/11/2017 - 19:26

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 50-vjeçar pasi iu gjetën armë dhe municione luftarake.

Postuar: 17/11/2017 - 18:59

Këshilli i Lartë i Drejtësisë i drejtuar nga presidenti Ilir Meta ka vendosur që të pezulloj nga detyra gjyqtarin Shkëlqim Miri, i cili akuzohet për tjetërsim të një vendim

Postuar: 17/11/2017 - 18:26

Vazhdojnë protestat kundër ndërtimit e HEC-eve në Valbonë.