Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Admiri është vrarë”, Klodiana Lala nxjerr detajet tronditëse, zbulon provën që fundosi 4 të arrestuarit për grabitjen në Rinas

Postuar: 21/04/2019 - 23:57

Të tjera detaje janë zbuluar pas arrestimit të katër personave nga policia, që kanë lidhje direkte dhe indirekte me grabitjen e 9 Prillit në Rinas.
 
Sipas gazetares Klodiana Lala, dy nga të arrestuarit janë nga Elbasani ndërsa dy të tjerë janë nga qyteti i Fushë-Krujës. Lala, duke iu referuar burimeve në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, nënvizoi se në gjurmët e të arrestuarve është rënë përmes përgjimeve telefonike.
 
“Ata u shfaqën të shqetësuar në momentin që doli lajmi se është vrarë Admir Murataj dhe këtë e shprehën në biseda me njëri tjetrin”, sqaroi Lala.
 
Mes te arrestuarve dyshohet se jane dy personat qe modifikuan furgonin me mbishkrimin ‘Hetimi Tatimor’ dhe Klement Cala, që njihet si një nga bashkëpunëtorët e Muratajt në grabitjen e 10 milione eurove ne vitin 2017 ne Rinas.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 27/05/2019 - 07:51

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm, pasi dy persona kanë rënë pre e një atentati, ku njëri prej tyre mbeti i vdekur.

Postuar: 27/05/2019 - 07:31

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë, në fshatin Poro të njësisë  administrative Novoselë

Postuar: 27/05/2019 - 07:03

Arba Kokalari është europarlamentarja më e re dhe shqiptarja e parë që fiton një vend në Parlamen

Postuar: 27/05/2019 - 06:58

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Postuar: 26/05/2019 - 23:12

Moti ditën e nesërme pritet të jetë i ngrohtë, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.

Postuar: 26/05/2019 - 22:28

Është përcjellë sot për në banesën e fundit, Ervin Devina, ish-punonjësi i policisë së shtetit i

Postuar: 26/05/2019 - 22:17

Trupi i të riut Dorian Licaj, i cili rezultonte i zhdukur që prej datës 30 Prill u gjet i varur d