BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

Adriatik Llalla dënohet me burg, zbulohet kur është larguar nga Shqipëria ish-kryeprokurori dhe cili ka qenë destinacioni i tij

Adriatik Llalla dënohet me burg, zbulohet kur është larguar nga

Pak më parë policia ka shkuar në shtëpinë e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla për të kryer procedurën e ekzekutimit të vendimit të formës së prerë ndaj tij, ndonëse Llalla ndodhet jashtë vendit, duke i shpëtuar arrestimit të menjëhershëm.

Gazetari i Arsen Rusta ka mësuar përmes burimeve se Llalla është larguar Rinasi Drejt Romës më datën 7 shtator duke i shpëtuar kështu arrestimit sot.

“Nga pikat e kalimit kufoitar me datë 7 shtatori Llalla ka dalë nga Rinasi për në drejtim të romës. 2 javë përpara ka udhëtuar drejt Romës. Sot në media ka qarkulluar një fragment në një stacion treni në Romës. Destinacioni final nuk dihet se kush ka qenë. Ka qenë i pashoqëruar, familja e tij është këtu.

Llalla ka një epikrizë, një sëmundje e njohur dhe nga gjykata. Sëmundja ka qenë bashkëshpoqëruese e tij. A do të qëndrojë një ditë 2  ditë, një javë 10 vjet këtë se dimë. Ajo që dimë është se ka një vendim të formës së prerë”, tha Rusta.

Më të lexuarat