BREAKING NEWS

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja pse ndodhi sulmi me armë te zyrat e Top Channel

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin që arrestoi policin e RENEA-s

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të tjera largime nga listat e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të
x
BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x

Aktualitet

Afera e inceneratorëve, gazetarja e njohur jep informacionin e bujshëm: Javën e ardhshme priten valë arrestimesh në nivele të ndryshme

Afera e inceneratorëve, gazetarja e njohur jep informacionin e

Në një lidhje direkt me “Milori Live”, gazetarja e Klan News, Glidona Daci bën me dije informacione të marra nga burime jo zyrtare për çështjen e inceneratorëve. Gazetarja thotë se javën e ardhshme priten arrestime të reja, por nuk dihet ende se për cilin prej inceneratorëve do të firmosen urdhër arrestet nga ana e Prokurorisë së Posaçme.

Glidona Daci: Të paktën sipas informacioneve që ne kemi mundur të sigurojmë në rrugë jo zyrtare, Prokuroria e Posaçme është drejt mbylljes së një faze tjetër operacioni dhe arrestimesh për një grup personash të tjerë, të cilët dyshohet se janë të përfshirë në koncesionin e inceneratorëve. Pritet që të paktën gjatë javës që vjen të ketë zhvillime për sa i përket kësaj çështjeje duke qenë se në vetvete është e ndarë në tre çështje të ndryshme, është inceneratori i Elbasanit, i Fierit dhe po ashtu vazhdojnë hetimet edhe për inceneratorin e Tiranës.

Nuk dihet ende se për cilin nga inceneratorët do të firmosen urdhër arreste nga ana e Prokurorisë së Posaçme, por të paktën në rrugë jo zyrtare na është bërë me dije se priten që javën e ardhshme të kemi arrestime të reja për sa i përket inceneratorëve.

Ndërsa për sa i përket edhe njëherë zotit Bllako, hetimet për të vazhdojnë dhe ndryshimi i masës së sigurimit nuk e favorizon atë për sa i përket hetimeve nga ana e Prokurorisë së Posaçme”, përfundon gazetarja.