BREAKING NEWS

Yuri Kim nxjerr foton dhe paralajmëron ndryshimin e madh në Shqipëri

Yuri Kim nxjerr foton dhe paralajmëron ndryshimin e madh në
x

Aktualitet

Agron Gjekmarkaj nxjerr prapaskenat: Lulzim Basha ka vështirësi në caktimin e drejtuesve të rinj nëpër qarqe

Agron Gjekmarkaj nxjerr prapaskenat: Lulzim Basha ka vështirësi

Analisti Agron Gjekmarkaj vëren se lideri i opozitës Lulzim Basha ka vështirësi në caktimin e drejtuesve të rinj nëpër qarqe.

Kjo sipas tij po ndodh për shkak se brenda PD nuk ndërtoi një elitë të re.

“Basha po bën fushatë moderne, me disa alternativa, në kushte pandemie. S’ka kuptim kufizimi me 10 veta. Mjaftojnë masat, rregullat, maskat. PS pas 8 vitesh ka shumë nevojë për të rikuperuar. Opozita duket se e ka më të lehtë. Por Basha shoh që e ka një vështirësi për të caktuar drejtuesit në qarqe. Vjen me rinovimin e partisë. Ai nuk ndërtoi një elitë të re dhe po menaxhon skalionin e dytë apo të tretë të qeverisë së Berishës. Elektorati pret diçka të re nga Basha tek drejtuesit. Vonesat i shoh tek ky ngërç që ka Basha. Sepse kur zgjedh duhet të marrë përgjegjësi. Në PD s’ka risi, ska prurje të reja, por gjithsesi do të shohim se çfarë do të bëjë. Drejtuesit duhet t’i kishte tani në terren”, tha ai për News24.

Më të lexuarat