Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Aksident i rëndë rrugor në aksin Elbasan-Librazhd, 4 të vdekur

  Aksident  i rëndë rrugor në aksin Elbasan-Librazhd, 4 të vdekur

Postuar: 08/07/2013 - 18:36

Katër persona kanë ndërruar jetë ditën e hënë, si pasojë e një aksidenti të shënuar në aksin Elbasan – Librazhd. Në aksidentin tragjik janë përfshirë tre automjete, një furgon pasagjerësh me targa LB 001A, një maune me targa KO1025A si dhe një automjet tjetër me targa AA971 EA.

Nga ky bilanc negativ, shtohen edhe shumë persona të plagosur. Ndërkaq, policia ka rrethuar vendin e ngjarjes, ndërsa paraprakisht dyshohet se shkak është bërë parakalimi i gabuar i furgonit, një prej automjeteve si dhe lagështia në rrugë.

Të njëjtat burime shtojnë se drejtuesi i furgonit, 45 vjeçari Eduart Shkurti, është dërguar me plagë të renda në spital.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 15:23

Olsian Çela është zgjedhur kryeprokurori i ri i Shqipërisë. Ai ka marrë mbështetjen e 101 deputetëve.

Postuar: 05/12/2019 - 14:59

Tre qytetarë që mbetën të plagosur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit po kurohen jashtë shtetit.

Postuar: 05/12/2019 - 14:51

Mbrëmjen e djeshme Tepelena u trondit nga një atentat ndaj dy vëllezërve Artan dhe Artur Bresha.

Postuar: 05/12/2019 - 14:33

Ka mbërritur ditën e sotme në pikën kufitare të Kapshticës një autokolonë me ndihma si çadra dhe

Postuar: 05/12/2019 - 13:23

Pallati i cili para 2 ditësh strehoi 70 familje të prekura nga tërmeti i është vënë shiriti dhe ë