Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Aksident i rëndë në Sarandë/ 6 persona të plagosur

Postuar: 12/09/2018 - 08:21

Gjashtë persona raportohen se kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Sarandë.

Sipas policisë aksidenti u regjistruar rreth orës 22:45, në aksin rrugor Ksamil-Sarandë në vendin e quajtur "Baxho".

"Në aksident janë perfshirë dy automjete, një tip Benz me targa AA 999 BL me drejtues Ledjon Haxhi që po udhetonte nga Saranda në drejtim te Ksamilit, dhe një automjet tjetër  tip Shervolet me targa AA 447 EO me drejtues shtetasin Edmond Likometi që ishte nisur në drejtim të Sarandës", sqaron policia.

Grupi i policisë dhe ambulanca kanë mberritur menjëher në vendngjarje, ndërsa po punohet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 2. Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/09/2018 - 15:37

Lihet në fuqi vendimi i shkallës se parë arrest me burg me afat 30 ditë për Ilir Bajri, Erogen Brajoviç, Emrah Plaku ndërsa “arrest shtepie” për Astmer Bilali.

Postuar: 24/09/2018 - 15:24

Komisioneri Publik ankimon në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese  ven

Postuar: 24/09/2018 - 15:23

Policia ka bërë publike një foto të Enver Bajrit, 45 vjeçari i cilësuar si kreu i grupit kriminal

Postuar: 24/09/2018 - 15:11

Një shpërthim ka ndodhur në minierën e Kalimashit në Kukës.

Postuar: 24/09/2018 - 15:02

Safet Bajri u njoh sot me masën e sigurisë së arrestit me burg pa afat në Gjykatën e Shkallës së

Postuar: 24/09/2018 - 14:58

Investim tek e ardhmja për uljen e kriminalitetit, kështu e ka vlerësuar zëvendës ministri i Drej

Postuar: 24/09/2018 - 14:44

Forca të shumta policie kanë zhvilluar kontrolle në territorin e Lezhës.