BREAKING NEWS

“Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla paralajmëron foton që do dalë për Lulzim Bashën dhe do shkaktojë ‘tërmet’ në politikën shqiptare

“Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla
x

Aktualitet

Aksident i rëndë/ Plagosen 5 persona, mes tyre dhe një fëmijë 9-vjeçar

Aksident i rëndë/ Plagosen 5 persona, mes tyre dhe një

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Tepelenë-Mallakastër pranë fshatit Krahës. Informacione bëjnë me dije se janë lënduar rëndë 5 persona, mes të cilëve edhe një fëmijë 9-vjeçar. Automjeti i tipit “Toyota” me targa greke po shkonte në drejtimin verior drejt Tiranes ndërkohë që i është prerë rruga nga një kamiocinë që vinte nga një rrugë sekondare të fshatit.

Sipas informacioneve nga grupi hetimor që mbërriti në vendngjarje, përplasja ka qenë shumë e fortë, pasi kamiocina ka hyrë në rrugën kryesore pa sinjal. Kjo gjë shkaktoi lëndimin e të gjithë personave që gjendeshin në automjetin “Toyota”. Ndërkohë, të 5 të lënduarit janë dërguar me urgjencë drejt Spitalit Rajonal të Gjirokastrës dhe njëri prej të lënduarve dhe bashkëshortja e drejtuesit të mjetit janë shtruar në reanimacion prej plagëve të rënda.