BREAKING NEWS

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson të dhënat: Ja sa raste të reja u shënua në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik
x
BREAKING NEWS

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama jep mesazhin e fortë në France 24, paralajmëron ndryshimin e madh: Do të bëjmë çfarë është e mundur që...

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama
x
BREAKING NEWS

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena që donin të vrisnin biznesmenin e njohur në Sarandë?

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena
x

Aktualitet

Aksident në Itali, plagoset rëndë 31-vjeçari shqiptari

Aksident në Itali, plagoset rëndë 31-vjeçari shqiptari

Një aksident rrugor ka ndodhur në Itali në zonën e Cingolit, me pasojë plagosjen rëndë të një 31-vjeçari shqiptari. Shkak është bërë përplasja e shqiptarit me dy makinave të tjera.

Sipas mediave italiane, një 26-vjeçare ka humbur kontrollin e mjetit

 “Alfa Romeo Mito” duke dalë në korsinë e kundërt. Për pasojë është përplasur fillimisht me një makinë tjetër tip Fiat Qubo dhe më pas shqiptari është aksidentuar me dy mjetet, duke rënë në asfalt. 

Mësohet se shqiptari punonte si kamionist dhe se në momentin e ngjarjes ai po shkonte në vendin e punës. Mjekët bënë me dije se i riu kishte pësuar një traumë në kokë, ndërsa shtojnë se i riu është në gjendje të rëndë për jetën. E lënduar ka mbetur dhe gruaja që drejtonte mjetin “Fiat”, e cila u dërgua në spital nga bashkëshorti i saj. 

Ndërkohë Policia po heton për shkaqet e këtij aksidenti të rëndë që ndodhi të martën mbrëma.