Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Aksident tragjik në Itali, humb jetën 48-vjeçari shqiptar

Postuar: 14/11/2017 - 13:06

Një 48-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident të rëndë në autostradën A22 në Brennero të Italisë.

Sipas burimeve të mediave ngjarja e rëndë ndodhi sot në mëngjes, rreth orës 7:30, pas një përplasjeje mjetesh të rënda.

Në vendngjarje shkuan dy ambulanca e një helikopter, por ndërkohë kamionisti shqiptar, i cili jetonte në Gjermani, kishte vdekur.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2018 - 09:16

Ministria e Shëndetësisë ka shpallur datat për përzgjedhjen e vendit të punës nga kandidatët fitues infermierë, mami, fizioterapistë, teknikë laboratori dhe teknikë imazherie sipas vlerësimit përfundimtar për 416 vende vakante në institucionet shëndetësore.

Postuar: 21/04/2018 - 09:13

Kapet mat nje drejtues mjeti qe ecte me shpejte gati 100 km/h ne Rrugen e Kavajes.

Postuar: 21/04/2018 - 08:59

Zbardhen përplasjet mes Enver Hoxhës dhe Beqir Ballukut më 1974. Të dhënat janë publikuar nga historiani amerikan James S O’Donnel.

Postuar: 21/04/2018 - 08:30

Një 40-vjeçar është arrestuar dhe një punonjës i Policisë së Shtetit është shpallur në kërkim nga kolegët e tij, pasi dyshohet si i përfshirë në trafikun e hashashit.

Postuar: 21/04/2018 - 08:28

Policia e Vlorës ka zbardhur një sërë vjedhjes të ndoshura katër muajt e fundit në qytetin bregdetarë.

Postuar: 20/04/2018 - 21:58

Një sasi lëndë plasëse ka shpërthyer në banesën e Zazmi Demerxhiu në fshatin Ahmetaq të Fushë Krujë.

Postuar: 20/04/2018 - 21:51

Është arrestuar 43-vjeçari i cili qëlloi me armë mbrëmjen e djeshme në fshatin Drisht të Shkodrës.