BREAKING NEWS

Eksperti amerikan ngre alarmin me deklaratën e frikshme për Covid-19: Përtej kësaj jave duhet të...

Eksperti amerikan ngre alarmin me deklaratën e frikshme për Covid-19:
x

Aktualitet

Aksidenti i dyshimtë i makinës së blinduar tek “Shqiponja”/ Bosi i automjeteve të luksit është vëllai i deputetes shqiptare, zbulohet emri i tij i vërtetë (FOTO)

Aksidenti i dyshimtë i makinës së blinduar tek

Eldin Dergjini bosi i makinavë të luksit është vëllai i deputetes së re të ardhura nga radhët e LSI, Ambra Borova dhe emrin e vërtetë e ka Elti Borova.

Zbardhet dëshmia e shoferit që u aksidentua mbrëmë tek rrethrrotulli i “Shqiponjës”, i cili më pas braktisi makinën e tij, duke u larguar nga vendngjarja.

34-vjeçari Eldin Dergjini është shprehur para grupit hetimor që ka qenë duke udhëtuar me shpejtësi dhe është goditur nga një makinë nga pas dhe është përplasur me borduren e rrugës nga ku ka humbur kontrollin e automjetit.

Më pas Dergjini ka deklaruar se është larguar në këmbë dhe ka marrë taksi dhe ka mbërritur në një spital privat. 34-vjeçari pretendon që e ka sjellë makinën nga jashtë dhe priste ta pajiste me dokumenta.

Dergjini është person me precedent penal i arrestuar në Shqipëri për kundërshtim të punonjësit të rendit publik dhe në Itali për lëndë narkotike. Automjeti është dërguar në drejtorin e policisë tirane ku i është nënshtruar kontrolleve.