Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Aksidenti në Skrapar, nxënësit tregojnë ngjarjen: Minibisi u rrokullis 4 herë

Postuar: 13/03/2018 - 11:17

Aksidenti i ndodhur dje në Skrapar shkaktoi plagosjen e 10 nxënësve që po udhëtonin në mikrobusin e përmbysur. Nxenesit protagonistë  të aksidentit te ndodhur ne Verzhezhe te Skraparit tregojnë ngjarjen e djeshme.

 "Makina u rrokullis katër herë pasi doli nga rruga dhe përfundoi në perrua. Kemi përjetuar momente të vështira, frike."

Kështu shprehet Erika Kuqali, 16 vjeçe, e cila ka pësuar një frakturë në shpatull dhe është një prej 10 nxënësve që udhëtonin nga fshati Vërzhezhë, drejt qytetit të Çorovodës, pasi në fshat nuk ka shkollë të mesme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 19

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2018 - 23:59

Një i ri, është prangosur nga Polica e Librazhdit. Mësohet se shkaku i prangosjes së tij në flagrancë është kryerja e marrëdhënieve seksuale me një minorene.Sipas Policisë Vendore, arrestimi i A.

Postuar: 20/08/2018 - 22:19

Drejtori i Drejtorisë së Hetimit tatimor, Enertil Canaj, ka dhënë dorëheqjen nga detyra që mban

Postuar: 20/08/2018 - 22:18

Rreth 600 te rinj dhe të reja nga e gjithë Shqipëria po marrin pjesë

Postuar: 20/08/2018 - 21:25

E gjithë Lezha është pa drita.

Postuar: 20/08/2018 - 21:06

Policia e kryeqytetit ka arrestuar në flagrancë një 32-vjecar me incialet O.K pasi duke udhëtuar

Postuar: 20/08/2018 - 20:45

Një aksident i rëndë i mori jetën një 33-vjeçari nga Saranda, i identifikuar si Ervis Taka, dit

Postuar: 20/08/2018 - 20:34

 Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, ndër