BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Aktualitet

Aksion blic në Tiranë/ Arrestohen në flagrancë 9 persona. Policia zbardh detajet

Aksion blic në Tiranë/ Arrestohen në flagrancë 9 persona.

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 9 shtetas dhe ka nisur hetim për 5 të tjerë, për vepra të ndryshme penale, duke filluar nga dhuna ndaj babait, kanosje ndaj ish-bashkëshortes, te mashtrimi dhe fshehja e të ardhurave.

Vihen në pranga 9 shtetas dhe procedohen penalisht 5 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Njoftimi i plotë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit F. S., 18 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj babait të tij dhe i ka dëmtuar automjetin.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vorë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit L. K., pasi në kundërshtim me vendimin e Gjykatës, i ka dëmtuar portën e oborrit dhe ka kanosur ish-bashkëshorten e tij, e cila është e pajisur me urdhër mbrojtje.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

–         F. Gj., 34 vjeç; A. K., 39 vjeç; A. Ç., 45 vjeç; E. P., 30 vjeçe; F. K., 52 vjeç dhe R. S., 33 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse, në gjendje të dehur;

–         K. K., 39 vjeç, pasi ka aksidentuar shtetasen e mitur B. P., 16 vjeçe dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar proceduan penalisht shtetasin A. K., 59 vjeç, për veprat penale “Mashtrimi”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”, pasi nëpërmjet mashtrimit i ka marrë një parash dhe nuk i ka lëshuar faturë tatimore, shtetasit K. P., 36 vjeç.

U referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për shtetasit:

– V. D., 43 vjeç, për veprat penale “Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë”, “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Shkelja e të drejtave të pronësisë industriale”;

– A. D., 53 vjeç, për veprat penale “Mashtrimi”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”;

–  B. K., 46 vjeç dhe E. K., 18 vjeç, për veprën penale “Dëmtime të tjera me dashje”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.