BREAKING NEWS

“Meta si oktapodi”, shpërthen Frrok Çupi dhe lëshon paralajmërimin ‘bombë’ për Presidentin: Çështja e floririt do të...

“Meta si oktapodi”, shpërthen Frrok Çupi dhe lëshon
x

Aktualitet

Aktorja e njohur shqiptare bëhet deputete, zbardhet sa vota mori për të fituar karrigen në Parlament

Aktorja e njohur shqiptare bëhet deputete, zbardhet sa vota mori për

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë. Lëvizja Vetëvendosje kryeson me 49.95 për qind, Partia Demokratike me 16.9 për qind, Lidhja Demokratike e Kosovës me 12.64 për qind dhe dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 7.07 për qind.

Gjithashtu pjesë e këtij parlamneti do të jetë dhe aktorja e njohur Adriana Matoshi e cila ka arritur të marrë 10 mijë e 403 vota në këto zgjedhje.

Aktorja ka qënë kandidate për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetvendosjes dhe ka lënë pas me vota dhe deputet të hershëm të kësaj partie si  Xhelal Sveçla, Salih Zyba, Fatmire Kollçaku, Dimal Bash dhe Fitore Pacolli.

Aktorja e njohur shqiptare bëhet deputete, zbardhet sa vota mori për

Aktorja e njohur shqiptare bëhet deputete, zbardhet sa vota mori për

Më të lexuarat