BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Aktualitet

Shabani për masën ndaj Beqajt: Paratë e vjedhura dhe të fshehura, t’u rikthehen shqiptarëve, fakti që hetimi ka zgjatur 4 vite tregon se…

Shabani për masën ndaj Beqajt: Paratë e vjedhura dhe të

Kreu i ‘Nisma Thurje’, Endrit Shabani i ftuar në studion e emisionit “Open”, foli për hetimet dhe masën ndaj ish-ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, lidhur me koncesionin e sterilizimit nga SPAK.


Shabani u shpreh se faktoi që hetimet kanë zgjatur 4 vite tregojnë se janë vjedhur sërish para, ndërsa bëri thirrje që paratë e vjedhura dhe të fshehura, t’u rikthehen shqiptarëve.

“Nga pikëpamja personale nuk gëzohem kur shoh dikë që shkon në burg. Por gëzohem se kjo dosje ishte varrosur nga drejtësia e vjetër dhe tani po zhvillohet. Ne kemi thënë se ky është një test për SPAK. Flasim për lekët e spitaleve, mjekeve, dhe në momentin që këto s’janë përdorur, dikush ka vdekur. Kostoja ka shkruar te qytetarët se këta, zyrtarët shkojnë e mjekohen jashtë vendit. Në fund të ditës dikush duhet të paguajë. Kallëzimi po shkon drejt zbardhjes, kemi humbur 4 vite. Unë prisja që të bëhej që në vitin 2021. E rëndësishme tani është vendimi final.

Paratë që ata kanë vjedhur të sekuestrohen, ato para që janë fshehur t’i kthehen shqiptarëve, kjo është drejtësia. Fakti që ka zgjatur 4 vite do të thotë se vjedhja nuk ka mbaruar. Sa më shpejt të procedohet më e saktë është vendimi. Krahasuar me çfarë kishim, ka progres, por është i mjaftueshëm.”, u shpreh Shabani.