BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Aktualitet

Akuzohet për korrupsion, Vangjush Dako del para Gjykatës së Posaçme/ Gazetari zbardh detajet dhe zbulon çfarë pritet të ndodhë

Akuzohet për korrupsion, Vangjush Dako del para Gjykatës së

Ish- kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako i cili akuzohet për korrupsion në dy raste ka dalë këtë të enjte para Gjykatës së Posaçme.

Gazetari Eni Ferhati në një raportim nga ambientet e gjykatës tha për Euronews Albania se ka mbërritur tashmë në gjykatë avokati i Vangjush Dakos, Petrit Ismaili si dhe avokatët e ish-zyrtarëve të tjerë të akuzuar, të cilët pritet të kërkojnë një masë më të ulët sigurie. Gjithashtu Ferhati tha se vijojnë të mbeten në kërkim 4 nga të akuzuarit e tjerë, për të cilët ka dyshime se mund të jenë larguar jashtë vendit.

“Ka nisur të zhvillohet seanca për komunikimin e masës së sigurisë ndaj ish-kryebashkiakut Vangjush Dako dhe disa ish zyrtarëve të tjerë në Bashkinë e Durrësit pas operacionit të zhvilluar nga SPAK dy ditë më parë. Të gjithë personat për të cilët është ekzekutuar masa e sigurisë arrest me burg apo arrest në shtëpi, janë paraqitur. Bëhet fjalë për 6 shtetas të cilët aktualisht kanë dalë para gjykatës, para gjyqtarit Erion Bani.

Konkretisht Vangjush Dako, ish-kryebashkiaku i Bashkisë së Durrësit, për të cilin është vendosur masa arrest me burg, Fiqiri Farruku, biznesmeni për të cilin gjithashtu është vendosur masa “arrest me Burg”, Adriana Buku “arrest me burg”, Adnan Tocilla “arrest me  burg”, Meri Semini “arrest në shtëpi”. Ndërkohë 4 persona vijojnë të mbeten në kërkim. Burime nga prokuroria e posaçme bëjnë me dije se mund të jenë larguar edhe jashtë vendit”,-tha Eni Ferhati.