BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Aktualitet

Akuzohet se vrau pronarin grek, rrëfehet 25-vjeçari shqiptar dhe jep detaje tronditëse: Ja pse e bëra

Akuzohet se vrau pronarin grek, rrëfehet 25-vjeçari shqiptar dhe jep

Djali shqiptar që akuzohet për vrasjen e një burri grek, ka deklaruar në polici se është ai autor i krimit, duke vënë në dukje se ishte përballur me ngacmime të vazhdueshme nga viktima.

I arrestuari që shikoni në foto është 25-vjeçari nga Shqipëria që jeton prej kohësh në Kavala, Greqi. Ai u ndalua orët e fundit, një javë pas vrasjes së 52-vjeçarit që shikoni në galeri.

I riu ka pranuar aktin e tij, duke thënë se e konsideronte 52-vjeçarin përgjegjës për largimin nga puna dhe se e kishte ngacmuar vazhdimisht duke e bullizuar.

Një koleg i 25-vjeçarit të akuzuar për krimin tha për mediat greke se në fakt nuk ka pasur asnjë shkarkim.

I riu dha dorëheqjen dhe u punësua në një biznes tjetër në Kavallë.

Ata kishin disa fërkime në punë, por janë gjëra që ndodhin në biznes. 25-vjeçari ka firmosur një dorëheqje vullnetare dhe ka shkuar në një tjetër biznes mermeri për punë.

Ditën e vrasjes ai ka shkuar në punë në orën 07:00 me motor dhe jo me autobus që zakonisht shkojnë punëtorët.

Në orën 12:00 të datës 16 shtator, u largua nga puna sepse kishte një dhimbje koke të tmerrshme.

Sipas hetimit, dyshohet se i riu e ka qëlluar me armën e vëllait të tij gjuetar,  një karabinë. Sipas mjekëve, 52-vjeçari, baba i dy fëmijëve të mitur, ka parë vrasësin e tij, i cili e ka qëlluar nga një distancë prej 5-6 metrash, duke synuar zemrën e viktimës.

Pas krimit, autori u zhduk nëpër fusha. Autoritetet i kanë fokusuar hetimet në mjedisin e viktimës, duke kërkuar persona me të cilët ai mund të ketë pasur mosmarrëveshje.

Sipas dëshmisë së të riut, ai kishte arritur deri në aktin për të cilin ishte penduar, pasi kishte vuajtur një bulizim të vazhdueshëm nga ana e grekut.