BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Aktualitet

Albanologu i njohur mesazh të fortë shqiptarëve: Keni vend të bukur, keq ta braktisni

Albanologu i njohur mesazh të fortë shqiptarëve: Keni vend

Albanologu nga Çekia, Premysl Vins ka deklaruar se kur ikin nga Shqipëria me bashkëshortin dhe djalin i mungojnë shumë kuzhina shqiptare, natyra dhe shoqëria.

Gjatë një interviste televizive, ai tha se shpresojnë që dhe djali i tyre i vogël të ketë interes po aq të madh për Shqipërinë dhe të mësojë dhe gjuhën tonë një ditë.

“Kur ikim nga Shqipëria, na mungon kuzhina e mirë shqiptare, bisedat, shokët, natyra, e njohin mirë këtë vend dhe kuptohet se kur jemi jashtë kemi mall për Shqipërinë. Tani na gëzon fakti që mund të vijmë rregullisht përsëri dhe me djalin tonë. Shpresojmë që ndoshta dhe ai ndoshta do të ketë interes. Ndoshta do të dojë të mësojë dhe gjuhën shqipe, por nuk e detyrojmë, është fati i tij”, u shpreh Vins.

Në fund, albanologu dha dhe një mesazh për të gjithë shqiptarët.

“I them çdo shqiptari që keni një vend të bukur dhe pse ka shumë probleme, është keq ta braktisni këtë vend”.

 

 

Më të lexuarat