BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Aktualitet

Aleksandër Çipa paralajmëron "tërmet" brenda Partisë Demokratike

Aleksandër Çipa paralajmëron "tërmet" brenda

Analisti Aleksandër Çipa u shpreh se situata në PD tashmë mund të çojë edhe në përplasje të tjera.

Ai tha se deklaratat e Berishës, më shumë ka aktivizuar grupet e të pakënaqurve nga sfidat e humbura të PD-së nën drejtimin e Bashës.

“Sot në PD kemi një moment të ri, por tashmë Berisha gëzon një marrëdhënie të re me SHBA vendimi i SHBA-ve ishte goditja më e madhe politike që i është bërë. Për shkak të kësaj situate ai kthehen në pozitën e protagonistit të politikë-bërjes. Kështu ati politik vihet përballë birit të tij politik. Unë mendoj se një situatë e tillë mund të çojë edhe në përplasje të tjera.

Deklarata e Berishës, më shumë ka aktivizuar grupet e të pakënaqurve nga sfidat e humbura të PD-së nën drejtimin e Bashës. Pra, Basha nuk ndodhet vetëm përballë atit të tij politik, por ndodhet edhe përballë të pakënaqurve të tij, sepse i kishte me vete kur gëzonte mbështetjen e Berishës. Basha ka dy aleanca të forta me SHBA-në në këtë rast, dhe së dyti që ai po ndërton një marrëdhënie pragmatike me Ramën. Prandaj ai e akuzon për kapje”, tha Çipa në Ora News.