BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Aktualitet

Aleksandër Çipa ‘zbërthen’ mesazhin e fortë që përcolli sot ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron lajmin që do të “tronditë” Sali Berishën

Aleksandër Çipa ‘zbërthen’ mesazhin e fortë

Gazetari Aleksandër Çipa tha se ambasadorja amerikane Yuri Kim tregoi sot nga selia e PD-së se SHBA mbetet e palëkundur sa i parket shpalljes “non grata” të ish-kryeministrit Berisha.

Ai u shpreh se gjuha që përdori Kim kishte mesazhe të qarta për ish-kreun e PD-së dhe mbështetësve të tij.

“Më shumë se sa një mesazh për kreun e PD Lulzim Basha, artikulimi i ambasadores amerikane në Tiranë në takimin që pati në selinë e PD është një mesash i drejtpërdrejtë ndaj  mbështetësve të Sali Berishës. Nuk ka asnjë dyshim se përcaktimi “non grata” i z. Berisha parakupton një qëndrim të panegociueshëm”, tha Çipa.

Çipa nuk përjashton faktin, që akuzat e Departamentit Amerikan të Shtetit të ngritura për Berishën të materializohen në një proces juridik.

“Akuzat të Departamentit Amerikan të Shtetit, të cilat kanë formën e një epitafi politik dhe një përmbajtje juridike të pastër, ai akuzohet publikisht  për pengim të demokracisë, dhe për mbështetje të korrupsionit, madje dhe familjarët dhe partnerët politikë, dhe si të tilla ata do të jenë pjesë e një procedim dhe një procesi juridik. Besoj do të kemi mundësinë në të ardhmen e afërt ta verifikojmë dhe ta provojmë”, tha Çipa për Euro News Albania.