BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e Elbasanit

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga kati i katërt, zbardhen detajet e para

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga
x
BREAKING NEWS

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja çfarë po ndodh në selinë blu

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja
x
BREAKING NEWS

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon Partinë Socialiste: Nuk më lejojnë të...

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x

Aktualitet

Alfred Cako trondit me deklaratën: Si përdoret sistemi HAARP për të kontrolluar motin, tërmetet dhe shirat, ja çfarë synon SHBA

Alfred Cako trondit me deklaratën: Si përdoret sistemi HAARP për

Alfred Cako ka folur në një emision televiziv në lidhje me sistemin HAARP, i cili thotë është ngritur si një investim i ushtrisë amerikane dhe më vonë kaloi si një studim universitar në Alaskë.

HAARP është një program për studimin e aurorës me frekuencë të lartë, duke studiuar jonosferën që ngacmohet ne frekuenca të caktuara.

Mendohet se më këtë armë synohet që të ndikohet në sjelljen e armikut dhe jo vrasja e tij, ndikimi në masat e ndryshme të shoqërisë.

Po ashtu, përmes kësaj arme synohet nga SHBA që të modifikohet moti. Edhe Rusia dhe Kina kanë treguar se kanë pajisje për ndikimin e motit.

ShBA-të me sistemin HAARP ndikuan në pllakat tektonike në Haitit dhe vala e tyre shkaktoi lëkundje dhe tërmetin e në Haiti.

Njëkohësisht tërmetet që ndodhën në Turqi dhe Greqi ka pasur hipoteza se mund të jetë shkaktuar nga sistemi HAARP. Po ashtu edhe shirat e pazakontë në Gjermani para 2 vitesh.

Këta kanë ngritur një qendër në Norvegji ku janë lëshuar frekuenca më një kënd 12 gradë dhe studiuesit kanë vënë re që krijohet një plazmë që ndryshon ngjyra dhe bashkëvepron me valët e radios, duke krijuar sjellje tjetër.

Çështja e HAARP ka shqetësuar edhe BE-në, që ka kërkuar shpjegime për këtë teknologji. Gjatë kohës që shumë njerëz janë shqetësuar për fenomene të rralla të motit.

Ata thonë se me HAARP mund të ndryshohet boshti i cikloneve dhe uraganeve dhe mund të shkarkohen në vende që shkaktojnë sa më pak dëme.

Valët në një vijë të caktuar dhe duke lëvizur këndi i antenës këto valë mund të shkaktojnë cuname ose tërmet ku ka thyerje të tokës. Duke u goditur për një kohë të caktuar ato lëkunden dhe shkaktojnë tërmete e cuname.

Më të lexuarat