BREAKING NEWS

Bien rastet e reja! Më shumë të shëruar se të infektuar, ja si paraqitet sot situata epidemiologjike në Shqipëri në 24 orët e fundit

Bien rastet e reja! Më shumë të shëruar se të
x

Aktualitet

Altin Basha mori postin e rëndësishëm, vjen reagimi i parë nga Ministria e Kulturës

Altin Basha mori postin e rëndësishëm, vjen reagimi i parë

Ministrja e Kulturës Elva Margariti me anë të një postimi në rrjetet sociale i ka uruar mirëseardhjen Altin Bashaës si drejtor i ri i Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” duke u shprehur se eksperienca e tij e gjatë dhe e suksesshme do të shërbejë si një motor zhvillimi për këtë institucion të rëndësishëm.

Gjithashtu ministrja ka falenderuar ish-drejtorin Kiço Londo për kontributin gjatë këtyre viteve që ka shërbyer në Teatrin Eksperimental, ndërsa shprehet se shpreson që bashkëpunimi mes tyre të mos mbyllet me kaq.

“I urojmë mirëseardhjen dhe suksese drejtorit të ri të Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Z. Altin Basha.

Jam e bindur se z. Basha do të verë në jetë platformën fituese, me të cilën u paraqit në thirrjen e hapur për pozicionin e drejtuesit të TKEKS. Eksperienca e tij e gjatë dhe e sukseshme do të shërbejë si një motor zhvillimi për këtë institucion të rëndësishëm.

Por sot, gjej rastin të falenderoj publikisht për kontributin e dhënë gjatë këtyre viteve, për energjinë dhe pasionin, z. Kiço Londo. Jam shpresëplotë që bashkëpunimi ynë nuk mbyllet këtu.

Punë të mbarë”, shkruan ministrja Margariti.

Më të lexuarat