Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Alvini u kthye në shtëpi pas pesë vitesh, Afrim Berisha: Kam ende një peng në Siri

Postuar: 11/11/2019 - 23:46

Babai i Alvin Berishës, Afrim Berisha nuk tregon shumë nga operacioni, sepse ashtu është porositur nga autoritetet italiane, për shkak të kompleksitetit që ka pasur çështja.

Por, Afrimi ka një peng. Ai thotë se do të bëjë të pamundurën për të sjellë në Shqipëri edhe dy fëmijë me mbiemrin Dumani që ndodhen në kampin e Al-Hol.Ata janë Eva dhe Indrit Dumani, që ndodhen atje të marrë prej babait të tyre në Siri, që prej viti 2014.

“Do bëj të pamundurën për ta” – thotë Afrim Berisha, teksa shton se njëra prej vajzave e ka ndihmuar Alvinin. “Nuk ishin me një çadër, por ajo shkonte e shikonte Alvinin” – thotë Afrim Berisha për "Open".

Gjithsesi, Afrim Berisha tregon edhe për Alvinin dhe plagosjen e tij. “Të hënën do bëj letrat për një kontroll mjekësor”, sepse plagët janë mbyllur, por mund të kenë pasoja – dyshon babai i tij.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 23:43

Lagjet e reja do të projektohen me ndihmën e arkitektëve të huaj. Kështu tha ministrja Elva Margariti, e cila është koordinatore e projektimit të rindërtimit në një lidhje live në “Open”.

Postuar: 05/12/2019 - 23:36

Disa prej anëtarëve të ekipit të kërkim-shpëtimit nga Greqia që erdhën të parët në vendin tonë, p

Postuar: 05/12/2019 - 23:25

Inxhinieri Markel Baballeku është shprehur kritik në lidhje me prishjen e disa godinave të prekur

Postuar: 05/12/2019 - 23:06

Inxhinieri Arben Meçe ka shpërthyer me akuza ndaj Spartak Ngjelës.

Postuar: 05/12/2019 - 22:59

Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm, Olsian Çela.

Postuar: 05/12/2019 - 22:49

Në Tiranë, profesori i njohur i ekonomisë, Arben Malaj, tha se ka pritur prej 7 muajsh që të thir

Postuar: 05/12/2019 - 22:45

Inxhinieri Arben Meçe ka habitur me deklaratën e tij  teksa shprehet se 99 % e objekteve që