BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Aktualitet

Ambasadori britanik takohet me Altin Dumanin në SPAK, zbardhen detajet e para

Ambasadori britanik takohet me Altin Dumanin në SPAK, zbardhen detajet e

Alastair King-Smith, ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, ka shkruar paraditen e kësaj të premteje në ambientet e Prokurorisë Speciale. Mësohet se King Smith është takuar me kryeprokurorin Altin Dumani.

Ambasadori britanik është parë duke dalë nga godina e SPAK, shoqërua nga zyrtarë të tjerë të selisë diplomatike në Tiranë.

As Prokuroria Speciale dhe as vetë Ambasada britanike nuk kanë dalë me njoftim zyrtar, por nga raporte të ndryshme thuhet se në fokus të bisedës së tyre ka qenë goditja e krimit shqiptar në Angli. Një problem shqetësues gjatë vitit të fundit.

“Shtëpitë e barit” dhe trafiku i paligjshëm i emigrantëve drejt ishullit është kthyer muajt e fundit në temë diskutimi në Britani. Diskursi i politikanëve konservatorë ka qenë në disa raste i ashpër dhe fyes ndaj shqiptarëve, ka ka bërë që Ministria e Jashtme të thërriste ambasadorin Alastair King-Smith për Notë Proteste.