BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x

Aktualitet

Analisti i njohur: Gjërat do të shkojnë drejt një pazari mes Ramës dhe Bashës, ja çfarë pritet të ndodhë

Analisti i njohur: Gjërat do të shkojnë drejt një pazari mes

Kryeministri Edi Rama thotë që është i hapur të diskutojë me opozitën lidhur me ndryshimet kushtetuese. Për analistin Arjan Curri, kjo ka rrezik të kthehet në një pazar pasi një proces për ndryshimin e kushtetutës kërkon një konsensus shumë më të gjera.

“Gjërat do të shkojnë drejt një pazari, edhe mazhorancës i duhen votat e opozitës që të hyj në ligjin e vetingut, sepse amerikanët e kanë sponsorizuar këtë reformë, dhe nuk ka interes të mbarojë pa u kryer i gjithë vetingu. Dhe duke u nisur nga kjo, mazhoranca, do të bëj çmos për të marrë votat e opozitës për ta zgjatur vetingun, dhe nga ana e tyre opozita që ti japi ato vota, do të kërkoj gjithë këto ndryshime, duke filluar për ligjin antimafia, dhe deri të ketë një ndarje tjetër administrative, në mënyrë që të bëhet një lojë më të barabartë, sepse ndarja administrative deri tani favorizon më shumë të majtën”, tha Curri për MCN Tv.