BREAKING NEWS

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e rëndësishëm Roland Bejkos

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e
x
BREAKING NEWS

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës dhe i jep urdhrat e prerë: Nuk jeni të paprekshëm, porosia ime një dhe e vetme!

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e
x
BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x
BREAKING NEWS

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas ‘bombën’: Gjella e prishur që po gatuhet nga...

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu Bashën kryetar të PD-së? Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat dhe bën paralajmërimin e fortë: Saliu do...

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu
x
BREAKING NEWS

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon çfarë do ndodhë me Lulzim Bashën

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon
x
BREAKING NEWS

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet nga roli i Drejtuesit Politik për Qarkun e Shkodrës: Pas një reflektimi të thellë... (DEKLARATA)

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet
x
BREAKING NEWS

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite burg caktohet për autorin

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite
x

Aktualitet

Analisti i njohur i befason të gjithë, zbulon emrat e 3 politikanëve që do të marrin poste të reja: Ja kush do të jetë në krye të PD-së, presidenti i ri dhe gruaja që do të zëvendësojë Erion Veliajn

Analisti i njohur i befason të gjithë, zbulon emrat e 3

Ndërsa priten me kuriozitet zhvillimet që do të sjellë në PD Kuvendi i 11 dhjetorit i thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, publicisti Shinasi Rama përshkruan gjithçka që do të ndodhë të shtunën e kësaj jave sipas tij.

Ai ka suprizuar me deklaratën, duke u shprehur se Edi Ramën e sheh të ulur në karrigen e Presidentit ndërsa Bujar Nishanin si kryetar të PD.

“SHBA punojnë me gjithëkënd, do të punojnë dhe me PD dhe Sali Berishën se zëri i popullit është zëri i Zotit. Me 11 dhjetor pres që Sali Berisha me dinakërinë dhe zgjuarsinë e vet, është një nga lojtarët më të zgjuar politikë që kam njohur në jetën time, do të mbledhë në një anë ku rri tifozeria e Tiranës delegatët, nga pas do mbledhë 10 mijë militantë të tjerë dhe 20 mijë simpatizantë jashtë dhe pas 4 orëve të Kongresit, pasi të ketë lënë një komision me mbajt derën hapur në PD do të kërkojë menjëherë me shku në PD se ka votat e delegatëve. Është e vetmja zgjidhje që Sali Berisha ka. Edi Rama ka me e mbajt policinë larg kësaj pune. Lulzim Basha ka me marrë diku salla të tjera me qira dhe do të mbajë vulën dhe emrin e kryetarit të PD. Kështu mbyllet loja "më rrove, të rrova, brisku i berberit". Paria e Tiranës bëhen edhe njëherë të tre bashkë, Ilir Meta, Sali Berisha dhe Edi Rama. Fillojnë sherrin publik me qëllimin e afrimit të zgjedhjeve lokale. Kjo punë ka me përfundu me Monika Kryemadhin kryetare e bashkisë së Tiranës, Edi Rama president dhe Bujar Nishani kryetar i PD”, tha ai për Ora News.

Më të lexuarat