Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Analisti i njohur shpërthen ndaj Ralf Gjonit të LSI: Trego pak të ardhurat që 1600 dollarët të duken rrogë e qelbur?

Postuar: 21/03/2019 - 20:19

Ralf Gjoni u betua sot në Kuvendin e Shqipërisë pas pranimit të mandatit të deputetit, i cili u shpreh se nuk  e pranoi për një rrogë të qelbur deputeti.

Mirëpo deklarata e tij shkaktoi një reagim të fortë të publikut të cilët u revoltuan keq me të, duke e kryqëzuar në rrjetet sociale.

Analisti i njohur Ilir Demalia është shprehur  për Ora News se deputeti Gjoni ka bërë një deklaratë të ulët, pasi është tallur me pagën 1600 dollarëshe të deputetit, që një punëtori shqiptar i duhen 10 muaj ta marrë.

Analisti Demalia ka sqaruar se me anë të kësaj deklarate deputeti nënkupton se ka të ardhura të tjera dhe për këtë duhet të kalojë në vetting.

“Ralf Gjoni në radhë të parë sot ka bërë një deklaratë shumë të ulët që pretendon se është dhe intelektual dhe filozof, megjithëse nuk e di ku e ka studiuar filozofinë se unë e di që ka studiuar që ti bjerë fyellit dhe mund të shkojë me Laert Vasilin kur të këndojë vargjet e Naim Frashërit “O malet e Shqipërisë” dhe ky ti bjerë fyellit.

 Dha një deklaratë shumë injorante: Nuk kam ardhur këtu për një rrogë të qelbur. E para fyen rrogën dhe tallet me shumën 1600 dollarë që merr një deputet në një kohë që një punëtor shqiptar që i bie bretku gjithë ditën do 10 muaj ta marrë.

 Kam të drejtë të pyes Ralf Gjonin, nëse nuk ka nevojë për këtë rrogë të qelbur, çfarë të ardhurash të tjera ka ky? 1600 dollarë nuk është rrogë e qelbur as në Itali.Ky duhet të futet në vetting dhe të hetohet kush janë të ardhurat e tij që 1600 dollarë u quakan të qelbura, a mos janë lidhjet me Gaz Demin, a mos janë lidhjet me Sorosin që ka qenë i G99?

 Ky pretendon se ka studiuar në Angli dhe ka ardhur për dashurinë për atdheun, çfarë quan studim, kurse 3 mujore?Ky tregoi injorancën e vet por edhe e tradhëtoi inkoshienti i tij për burimet e tjera që ka. Tregoi se paska të ardhura të mëdha”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/04/2019 - 14:43

Ditën e sotme policia ka bërë të mundur arrestimin në flagrancë të dy të rinjve në Shkodër. Policia njofton se ka vënë në pranga një 30 vjeçar që qarkullonte me armë në qytet, nderkohë që në Malësinë e Madhe u ar

Postuar: 20/04/2019 - 13:18

Një i ri shqiptar është bërë objekt i një grabitje spektakolare në Zvicër.

Postuar: 20/04/2019 - 12:42

Parlamenti i Holandës ditë më parë votoi pro kthimit të regjimit të vizave për shqiptarët dhe kët

Postuar: 20/04/2019 - 12:21

Policia italiane ka arrestuar dy shtetas shqiptarë për trafik të lëndëve narkotike, kryesisht të

Postuar: 20/04/2019 - 11:54

Arrestohet në flagrancë një i ri në Fier.

Postuar: 20/04/2019 - 11:42

Ndërkohë që katolikët festojnë Pashkët, një mesazh i fortë vjen për gjithë besimtaret, nga Angelo

Postuar: 20/04/2019 - 11:36

Deti Adriatik në Durrës nxjerr në breg breshkën gjigande shumëvjeçare.