BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Aktualitet

Analisti i njohur zbulon skenarin, ja çfarë fshihet pas tensioneve në veri

Analisti i njohur zbulon skenarin, ja çfarë fshihet pas tensioneve

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, analisti Ilir Kulla u shpreh se pas situatës së tensionuar në  veri fshihet ndarja e Kosovës.

Ai tha se pajtohet me Ramën kur thotë se as Vucic dhe as Kurti nuk e duan Asociacionin.

Në lidhjen me faktin nëse Amerika ka apo jo mundësi që ta rrëzojë Kurtin, Kulla tha se jo, pasi ata e provuan para 3 vitesh dhe Kurti u rikthye me fuqishëm.

Mbrapa fshihet përpjekja për ndarjen e Kosovës. Është rikthyer projekti i Serbisë. Unë pajtohem me Ramën kur thotë se të dyja palët nuk e duan Asociacionit. Vuçiç nuk e do sepse kërkon një Serbi të vogël brenda Kosovës.

Kjo lojë mbaron kur Kurti të bie nga pushteti. Herën e fundit që Albinit i bënë një llojë të tillë, Kosova shkoi në zgjedhje të parakoshme, ku Albini fitoi vetëm.

Nëse Albini do të binte si viktimë, ai do të dilte si fitimtar i vetëm. Amerikanët nuk kanë mundësi ta rrëzojnë, pasi e vetmja mundësi është parlamenti, aty ku Albini është më i fuqishëm se kurrë.

S’kanë si të joshi Amerika një grup deputetësh, pasi duhet që ky grup, një prej forcave opozitare të marrë përsipër ndarjen e Kosovës, sepse shkon në ndarje pastaj.

Kurthi i vetëm është burgu, por nuk kanë prova. Perëndimi kërkon sot që Albinin ta bindë që ta ketë në kontroll.  Vetë Albini e di që nuk ka lider tjetër që të cojë përpara disa cështje dhe kjo është arsyeja pse ai ngre zërin” tha Kulla.