BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat e deputetëve dhe anëtarëve që votuan pro dhe kundër hapjes së garës për kreun e PD

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat e deputetëve dhe
x
BREAKING NEWS

Taulant Balla u paraqit sot në SPAK, zbulohet arsyeja

Taulant Balla u paraqit sot në SPAK, zbulohet arsyeja
x
BREAKING NEWS

Bashkë me Vangjush Dakon, zbardhen 10 emrat e zyrtarëve që u arrestuan dje nga SPAK

Bashkë me Vangjush Dakon, zbardhen 10 emrat e zyrtarëve që u
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Taulant Balla pritet të ‘zbarkojë’ sot në SPAK

Çfarë ndodhi? Taulant Balla pritet të
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos nga SPAK, Andi Bushati 'zbërthen' reagimin e Ramës: Loja e fjalëve që bëri kryeministri...

Arrestimi i Vangjush Dakos nga SPAK, Andi Bushati 'zbërthen'
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Dakos/ Baton Haxhiu zbardh skenarin dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja çfarë do të ndodhë me politikanët që kanë dosje penale në SPAK

Arrestimi i Dakos/ Baton Haxhiu zbardh skenarin dhe del me paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

“Nisi me Dakon, por...”/ Kreshnik Spahiu ‘plas’ deklaratën e fortë dhe zbulon planin e SHBA-së për 12 personat non-grata

“Nisi me Dakon, por...”/ Kreshnik Spahiu ‘plas’
x
BREAKING NEWS

“Shumë shpejt Dako do lërë qelinë”/ Eksperti Karamuço bën paralajmërimin e fortë: Ja pse ish-kryebashkiaku nuk i plotëson kriteret për...

“Shumë shpejt Dako do lërë qelinë”/ Eksperti
x

Aktualitet

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që kanë dashur të përcjellin autorët

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që

Analisti Lorenc Vangjeli deklaroi në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” se goditja me armë e godinës së televizionit “Top Channel” ishte një mesazh që kanë dashur të japin autorët. Ai tha se sot krimi është bërë një aktor kyç në politikë, ekonomi dhe në media.

“Kjo është një ngjarje që vetëm Zoti e pengoi që të mos kthehej në tragjedi të shumëfishtë. Rezultati që kanë dashur të japin autorët, nuk kanë qenë të vrarët, por një mesazh, që e kanë bërë.

Nëse më parë autori ishte shteti dhe segmentet e tij, sot kemi një simbiozë të çuditshme, biznese me media. Sot krimi është bërë një aktor kyç në politikë, ekonomi dhe në media. Krimi, ashtu siç është, është shndërruar në një pushtet më vete dhe që ka depërtuar në të gjitha pushtetet e tjera, si metastazat e kancerit.

Kjo luftohet me operacion për të hequr masën tumorale dhe besoj se politika është masa tumorale e këtij vendi, nga e cila devijon çdo e ligë që na ka ardhur deri tani. Klima e urrejtjes, gjuha e urrejtjes, gjuha e militarizuar e tyre. Nesër në vend të një bari, televizioni etj mund të jetë secili prej nesh”-tha Vangjeli.

 

Më të lexuarat