BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Aktualitet

“Analizë helmuese”/ Çfarë ndodhi? Evi Kokalari i kthehet ashpër nënkryetares së Bashkisë së Tiranës, ndërhyn menjëherë Eni Vasili: Dua të zbuloj tani që në këtë studio mungon...

“Analizë helmuese”/ Çfarë ndodhi? Evi Kokalari i

Diskutimi për abortin ka shkaktuar debate në studion e emisionit “Open” të gazetares Eni Vasili, në News24. Evi Kokalari ju kthye ashpër nënkryetares së Bashkisë së Tiranës, Anuela Ristani, duke e cilësuar helmuese analizën e saj për abortin.

Në këtë moment ka ndërhyrë drejtuesja e emisionit, Eni Vasili, i cili i ka thënë Kokalarit se Ristani është në minorancë, pasi një i ftuar që mbështeste analizën e saj për abortin nuk ka ardhur, për shkak se në momentet e fundit ka rezultuar me koronavirus.

Pjesë nga debati:
Kokalari: Kur ti ngelesh me barrë, është përgjegjësia jote. Kur nuk bën kujdes e bën një fëmijë, është përgjegjësi. Unë më fal që ua them , por është helmuese analiza e saj.
Ndërhyn Eni Vasili: Kokalari mos harro, Ristani është minorancë këtu, të gjitha të tjerat jeni në krahun tjetër, kështu që nuk ekziston fare ajo që thua ti.
Kokalari: Ma shpjego dhe njëherë, cila ishte injorancë nga ajo që thashë?
Vasili: E ke kuptuar gabim, po thoja që është minorancë.
Kokalari: Kjo nuk ka të bëjë me bindjet politike, sepse unë me Mërtirin jemi zënë në cdo studio, por nëse Ristani është minorancë, apo jo lufton me logjikën.
Vasili: Është e padrejtë për Ristanin, është përfaqësuese e një mendimi. Dua të zbuloj tani këtu se është një njeri me Covid dhe mungon këtu, që të ishte në krah të Ristanit. Thjesht rastisi kështu ky panel, që një i ftuar ishte me Covid dhe në momentin e fundit nuk mundi të bashkohej.